Profil uchazeče

Oslovili jsme vás? Pak si prosím přečtěte, čím nás můžete na oplátku ohromit Vy, a jaké klademe požadavky na naše uchazeče.

 • SŠ či VŠ dokončené vzdělání ekonomického směru, uvítáme i uchazeče bez předchozí praxe, v případě zájmu studujících (posledních ročníků VŠ) očekáváme nejen zájem o získání praxe, ale i kontinuálního pokračování pracovního poměru v naší společnosti.
 • Odpovídající teoretická znalost finančního, případně mzdového účetnictví, daňových a souvisejících zákonů, teoretická znalost auditorských procesů vítána.
 • Lidský přístup, toho si ceníme více než 100% odborných znalostí, které se dají společnými silami doplnit. Očekáváme férové a otevřené jednání.
 • Praktická znalost ekonomiky podniku vítána.
 • Znalost práce na PC - Word, Excel, Outlook a prostředí Internetu.
 • Časová flexibilita a plné pracovní nasazení.
 • Pro-zákaznické myšlení a příjemné vystupování.
 • Ochota rozšiřovat své odborné znalosti jak samostatným, tak i firemním vzděláváním (včetně zacházení s firemní technikou).
 • Loajálnost k naší společnosti a jejím klientům, skutečný zájem pracovat v nabízené odbornosti a zájem o vlastní profesní růst.
 • Zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost a důslednost při vykonávání svěřené práce. 
 • Kreativita, samostatnost v rozhodování, individualita i schopnost týmové spolupráce.
 • Komunikační a vyjadřovací schopnosti (i písemný projev).
 • Znalost anglického nebo německého jazyka nutná.
 • „Nezávislost" na nikotinu.

 

Desatero absolventa, aneb ztotožňujete se s naším pohledem?

 Text byl převzat z portálu Jobs.cz.

Jste absolventem SŠ nebo VŠ ekonomického zaměření? Pak čtěte dále …

 1. Jobs: Pracujte již při škole
 2. Snažte se již během studií získat cennou praxi, která z vás po absolvování učiní atraktivnější uchazeče o práci. Pokud usoudíte, že se u nich můžete něco naučit, akceptujte i nižší platovou nabídku - je to investice do Vaší budoucnosti. Vydělat si pak můžete jinde, třeba nekvalifikovanou prací. A jak praxi hledat ? Například přes úřad práce, některé pracovní agentury a pomocí Internetu (největší nabídka brigád, a to i kvalifikovaných, je na jobs.cz).

  Angel’s: Souhlasíme.
   
 3. Jobs: Monitorujte pracovní nabídky při studiu
 4. O vašem budoucím pracovním uplatnění přemýšlejte již během studia, budete pak na startu lépe připraveni. Zjišťujte, jaké možnosti tu jsou pro lidi s vaší kvalifikací. Navštěvujte veletrhy pracovních příležitostí a setkání firem se studenty na školách. Největším zdrojem informací je ale v současnosti Internet. Najdete tu nabídky práce s označením "pro absolventy"; dále například na adrese http://absolvent.jobs.cz probíhá v březnu Měsíc absolventů on-line - každodenní diskuze desítek atraktivních zaměstnavatelů se studenty o jejich pracovních perspektivách.

  Angel’s: Souhlasíme.

 5. Jobs: Promyslete si, co od práce čekáte
 6. Každý typ organizace nabízí jiné prostředí, styl práce, ale i profesní možnosti. Velká firma z Vás udělá specialisty a vštěpí vám efektivní pracovní postupy, ve firmě menší můžete zase získat komplexnejší přehled o jejím chodu a dostávat víc různorodých úkolů. Jiná je práce ve státní správě či neziskové organizaci. Promyslete si předem, kam se vlastně hodíte. Rozhodně vám nedoporučujeme, abyste na otázku personalisty "Proč chcete dělat právě u nás?", odpovídali něco jako "protože je jediná v kraji" nebo "byla jedna z prvních na seznamu firem",

  Angel’s: Souhlasíme.

 7. Jobs: Nebuďte jeden jako druhý - ale i tady všeho s mírou
 8. Desítky tisíc mladých lidí ročně zaplavují trh práce a vy jste jedním z nich. Svou šanci získat místo, se kterým byste byli spokojeni, zvýšíte, pokud umíte zaujmout a máte oproti průměru své kategorie něco navíc. Upoutat pozornost můžete i nadpisem v předmětu mailu, průvodním dopisem, fundovanou otázkou v internetové diskuzi. Ale pozor na samoúčelnou originalitu či výstřednost - ty personalista neocení.

  Angel’s: Souhlasíme.

 9.  Jobs: Jděte za prací svých snů
 10. Mladí lidé se vzděláním mají na trhu jednu velkou konkurenční výhodu, která vyvažuje nedostatek praxe - jsou bez závazků, a tudíž mobilní. Využijte této přednosti! Práce podle vašich představ existuje, ale pravděpodobně ne hned za rohem. A také nejen v Praze: firmy v regionech často nabízejí až překvapivé zaměstnanecké výhody.

  Angel’s: Souhlasíme.

 11. Jobs: Podívejte se na sebe očima personalisty
 12. Při hledání zaměstnanců firmy uplatňují mnoho hledisek, které nemusí být na první pohled zřejmé. Nemusí například hledat jen nejkvalifikovanějšího člověka, ale třeba i někoho, kdo se do firmy hodí. Naučte se vnímat, co zaměstnavatelé potřebují a pokud o místo stojíte, přizpůsobte této potřebě svou prezentaci. Tím se nemyslí, že byste si měli vymýšlet - znamená to zdůraznit v ní to, co nejvíce odpovídá očekáváním personalisty.

  Angel’s: Souhlasíme.

 13. Jobs: Nepodceňujte přípravu a formální stránku věci
 14. Hledání práce má svá pravidla hry, které je třeba rozpoznat a respektovat, pokud vám jde o to práci skutečně získat. Personalista vás nezná a bude vás posuzovat i podle úpravy životopisu nebo oděvu, které jste zvolili na osobní pohovor. Nespoléhejte jen na svou schopnost improvizovat, snažte se shromáždit co nejvíce informací o firmě a mít předem jasno v tom, co nabízená pozice zhruba obnáší. Personalisté se obvykle na konci pohovoru ptají, zda i Vy máte nějaké dotazy - nemít žádný dotaz nevypadá zrovna dobře.

  Angel’s: Souhlasíme.

 15. Jobs: Platové požadavky - buďte realisté
 16. Jinou hodnotu na trhu práce má člověk, jakých je velký nedostatek, jinou ten, který se o jedno místo uchází s mnoha ostatními. To platí I pro absolventy a výše nástupního platu se od toho odvíjí. Pryč jsou doby, kdy se firmy přetahovaly o každého mladého člověka s kvalifikací. Na druhou stranu se trh práce vyprofiloval a je předem více zřejmé, jaké mají jednotlivé profese před sebou perspektivu. Informujte se o platových možnostech předem - opět na úřadu práce a na Internetu. A jedna poznámka na konec: vaši cenu na trhu práce hodně zvýší znalost cizích jazyků - zvlášť jazykově vybavených technických specialistů je nedostatek.

  Angel’s: Souhlasíme.

 17. Jobs: Pečlivě si pročtěte pracovní smlouvu
 18. Se zaměstnavatelem jste si plácli, teď ještě zbývá podepsat pracovní smlouvu. Nepolevujte ve svém soustředění, některé pracovní smlouvy obsahují podrobný popis toho, co se ve firmě smí a nesmí a mohli byste být později překvapeni.

  Angel’s: Souhlasíme.

 19. Jobs: Když už práci máte, nepromarněte příležitost
 20. Mladí lidé obvykle nedoceňují, že stejně důležitá jako kvalifikace je schopnost se nenásilně začlenit do týmu, ve kterém máte pracovat. Nikdo od vás nečeká, že strhnete vše za první měsíc. Chce to vystihnout správný poměr iniciativy a dobré vůle naslouchat.

  Angel’s: Souhlasíme.

Hvězdičkou označená pole jsou povinná.

Chcete u nás pracovat?

 

 

Tisk strany